Берегомет згадується в грамоті від 1741року. Назва походить від слів берег і метати, і означає «село на наносному грунті». Завдячує своєю назвою стрімким та обривчатим берегам над річкою , село розташоване на лівому березі Пруту та на автотрасі Івано - Франківськ – Чернівці.
Бергомет - село, яке розташоване в Кіцманському районі, Чернівецької області. Відстань до обласного центру 25 км. Населення – 880 мешканців.
Миколаївська церква в Берегометі є найціннішим зразком серед церков «хатнього» типу на Кіцманщині. Щоб побачити її, треба в центрі села біла автобусної зупинки звернути ліворуч. Датується Миколаївська церква 1786 роком. Церква побудована подібно до гуцульських хат з подовжньо розпилених брусів, випуклостями назовні. Лише значна висота зрубів та більш пропорційне співвідношення деталей відрізняють її від давніх зразків «хатніх» церков. Дзвіниця, що розташована на південний захід від церкви, походить з XVIIІ століття. Це – копія, а оригінал знаходиться в Музеї народної архітектури і побуту в Чернівцях. Дзвіниця дерев’яна, двоярусна, квадратна в плані. Перший ярус рублений з піддашшям, другий – відкрита галерея. Завершується дзвіниця невисоким шатровим дахом.
В селі є такі заклади: пошта, міліція, медичний заклад,банківська установа, навчальний заклад, клуб, бібліотека, краєзнавчий музей. Основне населення українці. Мешканці села займаються землеробством і тваринництвом, підприємницькою діяльністю та працюють в різних закладах. Бергомет – батьківщина етнографа, фокльориста й журналіста Григорія Купчанка (1849 – 1902). Громада села пишається Озером біля річки Прут та лісовим угіддям.
Органи місцевого самоврядування Бергометська сільська рада
Покриття мобільним телефонним зв’язком: МТС, Київстар, Life, Beeline, Jeans, Djuce.