Старе місто - с.Малятинці

КІЦМАНЬ 600

с.Малятинці

  Малятинці, за легендою, були названі від слова мала і зменшувальної форми Тиня – Антоніна, імені дочки колишнього власника, яка була дуже гарна, але мала.
 Малятинці є значним населиним пунктом і лежить біля малих ставків, де бере початок струмок Млинівка, притока Совиці. У Малятинцях знайдено надзвичайно гарну срібну прикрасу часів залізного віку.
 Перша писемна згадка про наше село є дарча грамота господаря Молдавії воєводи Стефана, сина Богдана Сліпого, внука Стефана Великого. Написана вона староукраїнською мовою. Її копія разом з румунським перекладом видрукувана 1933 року в Чернівцях у першому томі «Буковинських документів» румунським істориком Теодором Баланом. Оригінал цього документа разом з іншими грамотами постійно зберігався в домашньому архіві поміщика Степана Багніцького, який проживав в селі Малятинці, але подальша його доля невідома.   
 Малятинці - село, яке розташоване в Кіцманському районі, Чернівецької області. Відстань до обласного центру 35 км. Населення – 1203 мешканців.
 Тут народились ; Власійчук Дмитро Іванович 1937р. Художник, член Спілки народних майстрів України, педагог. Мав персональні виставки в Києві, Каневі, Вінниці, його картинами милуються в Америці, Чехії, Словакії, Польщі, Румунії. В даний час проживає в м.Хмільнику Вінницької області, має своїх учнів. Кушнірик Іван Григорович 1924р.Член національної Спілки письменників України з 1965 року, був делегатом V, VІ, Х з’їздів письменників України, лауреат премії імені Віктора Зубара 1999 року. В даний час проживає в селі Малятинці, продовжує свою творчу діяльність.
 В селі є такі заклади: пошта, медичний заклад, навчальний заклад, клуб, бібліотека, краєзнавчий музеї.
 У селі діє Свято-Миколаївська церква Основне населення українці.
 Мешканці села займаються землеробством і тваринництвом, підприємницькою діяльністю та працюють в різних закладах.
 Органи місцевого самоврядування Малятинська сільська рада.
 Покриття мобільним телефонним зв’язком: МТС, Київстар, Life, Beeline, Jeans, Djuce.
Вітаю Вас Гість