Старе місто - с.Оршівці

КІЦМАНЬ 600

с.Оршівці

 Оршівці, датуються 1580 роком як складова частина Київської Русі Галицько-Волинського князівства . Сучасну назву село отримало у 1638 році від прізвища Молдавського господаря Ореша.
 Оршівці - село, яке розташоване в Кіцманському районі, Чернівецької області. Відстань до обласного центру 30 км. Населення – 2402 мешканців. Село знаходиться на кордоні із Снятинським районом Івано-Франківщини.
 Оршівська церква Успіння Пресвятої Богородиці. Офіційна дата її створення – 1850 рік, ймовірно є датою її перебудови. Деякі джерела стверджують, що церква була побудована у 1758 році. Лоза обплітає церкву. Біля храму відразу дві дзвіниці. І обидві вкриті бляхою. Старий цвинтар поруч з храмом. Є в Оршівцях і дендропарк. Парк садово-паркового мистецтва «Оршовецький» – один з найстаріших на Буковині. Створений він у 1850 році на площі в 10 гектарів. Парк має оригінальну паркову архітектуру та багатий дендрологічний склад. В його насадженнях більше 70 видів дерев та чагарників, у тому числі 36 видів різновидностей та форм екзотів. Серед них сосна Веймутова та чорна тсуга канадська, сосна Банкса, біота східна, платан кленолистий, дуб червоний, липа кавказька, айлант, медяний горіх та інші цінні види.
 Видатні особистості села; Чередарик Микола Тодорович 1913-1994 рр. Доктор історичних наук. Є автором ряду цікавих статей, що стосуються української, румунської літератури, історії, краєзнавства. Чобан Григорій Дмитрович 1949р. Кандидат технічних наук. Праює в м.Харків. Сплавський Орест Іванович 1945р. Кандидат медичних наук. Викладач ЧМА В селі є такі заклади: пошта, медичний заклад, навчальний заклад, клуб, бібліотека.
ъ Основне населення українці. Мешканці села займаються землеробством і тваринництвом, підприємницькою діяльністю та працюють в різних закладах. Органи місцевого самоврядування Оршовецька сільська рада.
 Покриття мобільним телефонним зв’язком: МТС, Київстар, Life, Beeline, Jeans, Djuce.
Вітаю Вас Гість