с.Брусниця
Брусниця (Барбівці) – від латинського слова barbus – вусата риба. Населиння в супереч цьому, розповідає, що назва утворилася від прізвища Барбір. Брусниця (Барбівці) розміщенні біля річки Брусниці, пруч дороги Чернівці – Вашківці і місцевої залізниці Чернівці – Вижниця.
Перша письмова згадка як про село Барбівці відноситься до 1558 року. Брусниця - село, яке розташоване в Кіцманському районі, Чернівецької області. Відстань до обласного центру 39 км. Населення – 2088 мешканців.
Сюди з сусідньої Чорториї ходив до школи Іван Миколайчук. Сьогодні школа носить ім’я видатного діяча української кіноіндустрії.Тут народились такі видатні діячі культури як Євген Герасимович Савчук Народний артист України, професор Київської консерваторії, завідуючий кафедри хорового співу, лауреат Державної премії ім.Т.Г.Шевченка, Сидір Іванович Терлецький Актор,режисер, театральний діяч театру ім.Ольги Кобилянської. Тут же народився кандидат хімічних наук Євген Продан, живе заслужений агроном України Олеся Пенюк.
Брусниця вабить до себе передусім природою та лікувальною водою «Брусницька». Близькість Буковинських Карпат, чисте повітря, джерела мінеральних вод приваблює не лише туристів, а й бажаючих полікуватися чи оздоровитися. Щоб потрапити до центру села треба с основної дороги звернути ліворуч. Тут, на головній вулиці села розташовано щось на зразок бювету, де розливають і відразу продають мінеральну воду «Брусницьку».
В Брусниці розташована бальнеологічна лікарня, створена на базі унікального родовища мінеральних вод трьох типів. Поруч з лікарнею у ХІХ столітті був заснований парк, який у теперішній час є пам’яткою садово-паркового мистецтва «Парк Брусницький». В парку знаходяться дерева різного віку і складу, які зростають окремими екземплярами, невеличкими групами та у вигляді алей. Рельєф парку рівнинний, на території парку є невеличкий ставок.Серед екзотичних дерев – сосна Веймутова, ялина звичайна, туя західна, липа дрібнолистна, каштан кінський та інші. Парк має санітарно-гігієнічне, оздоровче, естетичне значення, як бальнеологічний фактор Брусницької водолікарні.
У східній частині села знаходиться місцева архітектурна пам’ятка – дерев’яна церква Успіння Пресвятої Богородиці 1887 року. Проте навряд чи вона приверне увагу туристів: стіни храму повністю вкриті сайдингом. Церква не зовсім звичайна для буковинських дерев’яних храмів: вона однокупольна, хрещата в плані. Більше-менш автентично виглядає лише двоярусна дерев’яна дзвіниця.Красива панорама відкривається на село і церкву з пагорбу, через який проходить дорога на Нижні Станівці.
В селі є такі заклади: пошта, медичний заклад, банківська установи дошкільний заклад, навчальний заклад, клуб, бібліотека, краєзнавчий музеї, лікарнею відновного лікування обласного значення Основне населення українці. Мешканці села займаються землеробством, тваринництвом, підприємницькою діяльністю та працюють в різних закладах. Органи місцевого самоврядування Борусницька сільська рада
Покриття мобільним телефонним зв’язком: МТС, Київстар, Life, Beeline, Jeans, Djuce.