с.Лужани
Перша згадка про селище Лужани, офіційною датою вважається 7 жовтня 1453 року, в цей день боярин Федір Вітольд придбав Лужани у Костя Вранича – сина Драгомира Вранича, боярина воєводи Олександра Доброго за 400 турецьких золотих, про що свідчить господарська грамота. Про дату заснування населеного пункту вчені ведуть суперечки і в наші дні. Назва селища походить від слова лукани, оскільки селище розташоване на підземному великому водоймищі. Знахідки знарядь кам’яного віку вказують на існування поблизу давнього поселиння. Лужани розташовані по обидва боки від струмка Совиця біля його впадіння в Прут, селище лежать на лівому березі Пруту. Через Лужани проходить залізниця, автомагістраль Чернівці — Тернопіль, Івано - Франківськ . Лужани - селище міського типу, розташоване в Кіцманському районі, Чернівецької області. Відстань до обласного центру 16 км. Населення – 4870 мешканців. Головна визначна пам’ятка Лужан – найстаріша на Буковині архаїчна Вознесенська церква, офіційно датується 1453 – 1455 роками, тобто часом, коли Лужани перейшли у власність Федора Вітольда. Визначні пам’ятки Лужан не обмежуються середньовічною Вознесенською церквою. Повертаючись до траси побачимо перед залізничним переїздом пам’ятку садово-паркового мистецтва – Лужанський дендропарк, який виник у ХІХ столітті і має площу 4,3 га. На території дендропарку знаходиться скромний палац – колишній панський маєток початку ХІХ століття, в якому сьогодні розташувалася музична школа. У лужанах є також Спаська церква, що походить з XVII століття , костел Святого Яна з Дуклі у неоготичному стилі. Вперше дерев’яний костел постав тут у 1847 році. Того ж року поруч з ним встановлено скульптуру Яна з Дуклі.
Тут народились ; Косинський Костан 1847-1905 рр. Український живописець. Орлецький Василь 1895-1968 рр. Ректор Мюнхенського університету. Іван Бажанський 1897-1933 рр. Директор народної освіти на Галичині. Кізка Іван Григорович 1939-2001 рр. Кандидат технічних наук, головний інженер Київського напівпровідникового заводу. Дроник Григорій Васильович 1951р. Академік, професор Львівського с/г інституту.
Тут є такі заклади: пошта, медичний заклад, навчальний заклад, клуб, бібліотека, банківські установи, міліція.
Основне населення українці. Мешканці займаються землеробством і тваринництвом, підприємницькою діяльністю та працюють в різних закладах.
Органи місцевого самоврядування Лужанська сільська рада.
Покриття мобільним телефонним зв’язком: МТС, Київстар, Life, Beeline, Jeans, Djuce.