Старе місто - Районна федерація любителів спортивних і декоративних птахів

КІЦМАНЬ 600

Районна федерація любителів спортивних і декоративних птахів



 Голуб - провісник миру.

 

 Голубівництво у Кіцмані у 1980 роках набуло неабиякої популярності. Саме тоді в Кіцмані з’явився перший клуб голубівництва при будинку культури у 1986 р. який створив Ярослав Дарчук, другий клуб з’явився в Чернівцях, а в 2000 р.  а також в  Герцаївському і районі, охопивши майже 100 чоловік – членів Українського товариства охорони природи, у квітні 2001 р. буковинські клуби об’єднались в обласну федерацію голубівництва. Кіцманську районну федерацію любителів спортивних і декоративних птахів очолює Гунчак Марко Васильович депутат районної ради.


 Першим у Кіцмані серйозно почав займатися голубівництвом Ярослав Дарчук, колишній архітектор міста, який уже понад 30 років займається голубами. У дворі має голуб’ятню, сам її збудував, доглядає ледь не за сотнею домашніх улюбленців. Кожен голуб має кільце з номером, кодом країни та області. Одягають його на ногу пташеняті, якому щойно сповнилось 6-9 днів від народження. Через тиждень голуб набирає вагу і кільце зняти вже не можна. Кільця замовляють у Бельгії, Голландії а на Україні у Львові. До речі, за кордоном існують спеціальні заводи по обслуговуванню лише голубів. На перший погляд здається, що цим птахам потрібно зовсім небагато. Насправді ж, голубівник, який себе поважає, мусить забезпечити своїх підопічних фірмовими кільцями (по суті, голубиними паспортами), поїлками, годівничками, ліками, вітамінами тощо. Усе це – за власний кошт голубівника-альтруїста. Годувати голубів потрібно, принаймні, 10-15 видів корму – пшениця, ячмінь, кукурудза, просо, ріпак, льон, вика та ін. Увесь цей догляд забирає у голубівника не менше години щодня. Причому, взимку голубів годують переважно пшеницею і ячменем, щоб голуби не розмножувалися і не жирнішали. Найбагатший раціон мають птахи перед змаганнями. Їхнє меню збагачують сиром, медом, горіхами, придбаними в аптеці вітамінами. Адже після того, як птах пролетить на змаганнях дистанцію, втрачає 100 грамів ваги від своїх 300-400. Є й м’ясні голуби, які важать більше одного кілограма. Наприклад, кінги, римські голуби (за розмірами схожі на курей). Усвіті і снує понад 300 видів (рас). Голубів поділяють на спортивні, декоративні, високолітні та м’ясні.

 

Дарчук Ярослав наполегливо працює з 1979р. зі своєю популяцією птахів яка складається з трьох кросів «Д», «Я», «В», представники цієї популяції прийняли участь у перельоті з Білого моря до Чорного (Архангельськ – Одеса) 1980р. Чемпіонат України 2004р. в категорії «С» - золота і бронзова медаль. За останні роки голубівник почав цікавитись расовими спортивними голубами. Працюючи з ними, швидше досягає бажаного результату, при цьому заощаджуючи час і кошти. У спортивно-голубиному світі, таких рас як Арден, Янсен, Фабру , можна побачити і в розплідниках активіста Дарчук Я.В.




 

Псіхоголуботерапія

Серед безлічі методів лікування один з найдавніших найзагадковіших - це псіхоголуботерапія. Ще в давні часи було помічено, що голуби впливають на наше фізичне і психологічне здоров'я.


Голуби допомагають своїм господарям вести активний спосіб життя, підтримувати нормальний рівень кров'яного тиску, завжди бути в спортивній формі. У розпорядженні псіхоголуботерапіі є два підходи.

 

Перший - це фізичний контакт з голубами (спрямоване лікування - годування голубів, випуск голубів з голубники, фізичний контакт з голубами - брати в руки, давати корм з рук і т. д.). Другий полягає в тому, що людина одержує життєву енергію і позитивні емоції опосередковано, від спостереження за голубами, а також від їх малюнків, фотографій і різних зображень, з будь-якого матеріалу (фігурки, значки, листівки, поштові марки, календарі і так далі).

 

Саме тому псіхоголубетерапію можуть застосовувати навіть ті, хто з якихось причин не в змозі завести голубів, (хоча їх можна утримувати навіть в клітині).

 

Навіть найзатятіші голубівники можуть не знати, що цілющою силою володіють голубки (жіноче начало), а не голубе (чоловіче начало). Голубки, виявляється, універсальні знахарі і лікарі: вони нормалізують наш енергообмін при постійному контакті з ними.

 

Якщо ви втомилися, виснажені, видихалися (прийміть до відома, що хронічна нестача енергії призводить до таких захворювань, як інсульт, інфаркт, гіпертонія, остеохондроз, цукровий діабет, гастрит, виразкова хвороба), голубка вас «підживити», поверне втрачені сили. Все, що від вас вимагається частіше брати в руки голубку. Тільки стежте, щоб хвіст голубки опинився з вашої лівої сторони: (голуба з правого) - це зробить псіхоголубетерапію більш ефективною.

 

Якщо ви ніяк не можете заспокоїться, енергія б'є через край (її надлишок призводить до неврастенії, ниркової та серцевої недостатності, артриту і гіпертонії) вам досить зайти в голубиний розплідник, поспостерігати за голубами «поговорити з ними», помацати - взяти в руки. У псіхоголубетерапіі значення має колір і порода голубів. Голуби темних кольорів дуже добре знімають хронічну втому, голуби білі зцілюють захворювання, пов'язані з порушенням обміну речовин. Голуби руді і сірі універсали, вони допомагають при будь-яких захворюваннях. Голуби червоного кольору допомагають при сексуальних розладах, загальних нездужання, слабкості.

 

Придивляйтеся до поведінки голубів. Ваші вихованці відчувають, що вам загрожує загострення хронічного захворювання (до речі, саме через цю особливість у часи інквізиції голубів звинуватили в пособництві силам зла). Коли голуби воркують, вони лікують вас, на вушній раковині людини, як відомо, розташовано безліч акупунктурних точок. Впливаючи на них, голуби здатні запобігти серцевий напад або нервовий зрив. Кращий спосіб наповнити запаси життєвих сил - це справжній контакт із голубами.

 

Якщо завести голубів у будинку не дозволяють обставини, існує маса інших способів долучитися до псіхоголубетерапіі.

 

По-перше, ви можете відправитися на виставку або ярмарок голубів. Оздоровчий ефект від подібного заходу дуже високий. Наприклад, останні дані англійських вчених показали, що кожен другий відвідувач виставок голубів прийшов туди з-за нападу головного болю і вже через 20-30 хвилин відчуває значне полегшення. Дослідники вважають, що відсутність безпосереднього контакту з голубами компенсується різноманітністю представлених порід і забарвлень голубів: в цьому і криється розгадка феномена знеболення.

 

Не забувайте про цілющу силу фотографій, скульптур, малюнків, календарів, значків та інших зображень голубів.

 

Тому, хто особливо схильний до стресів, схильний до істерії і депресій, скаржиться на погану пам'ять і тремтіння рук, досить прикріпити значок із зображенням голуба на груди, повісити настінний календар із зображенням голуба в спальні і покласти невеликий кишеньковий календар в гаманець.

 

Сьогодні в Індії, Китаї, Шрі-Ланці, Єгипті, Перу, Болівії, Парагваї існують розплідники «голубів-цілителів». Власники розплідників «голубів-цілителів» розводять особливих голубів з видатними екстрасенсорними здібностями, кожен голуб із яких продається не менш ніж за 5 тисяч. І вони того варті: багато голуби з цих розплідників вилікували своїх господарів від важких хвороб - наслідків різного роду травм, післяопераційних ускладнень, захворювань серця, печінки, шлунка і суглобів. Ці унікальні голуби виховуються за визначеною методикою, що розвиває закладені в них целительские сили.

 

Вражаючий факт виявили канадські геронтологи, провідні статистичний облік тривалості життя людей різних спеціальностей. Третє місце після бджолярів і пастухів займають голубівники. Як відомо, вся наша життя підпорядковане внутрішнім біоритмам. Узгоджуючи з ними, надходять у кров гормони, виділяється шлунковий сік, тканини збагачуються киснем. Біоритми у відповіді за те, з якою частотою б'ється наше серце, з якою швидкістю відбуваються обмінні процеси. Врахувавши всі біоритмічні особливості людського організму, фахівці склали графік сеансів псіхоголубетерапіі (беручи до уваги як безпосередній контакт з голубами, так і спостереження за ними і навіть розгляд картинок і фотографій).

 

З п'яти до семи ранку - найсприятливіший час для полегшення станів при бронхолегеневих захворюваннях.

 

З семи до десяти ранку найкраще піддається лікуванню шлунково-кишкова система.

 

З чотирнадцяти до п'ятнадцяти - сприятливий час для тих, хто схильний до серцево-судинних нездужань.

 

Вечір (після двадцятої години) підходить тим, хто вирішив позбутися від хронічної втоми і стресу.

 

Харчук Ю. І.

 
Вітаю Вас Гість