с.Ошихліби
Cело з незвичайною назвою, відоме з 1463 року, воєвода Штефан великий подарував це село польському Чарторийському. а його назва означає «огороджена ділянка і хліб». В центрі села поруч з нещодавно зведеним мурованим храмом розташована дерев’яна церква Святих Костянтина та Олени 1779 року побудови.
Ошихліби - село, яке розташоване в Кіцманському районі, Чернівецької області. Відстань до обласного центру 25 км. Населення – 2090 мешканців.
Історичною трагедією можна назвати західну частину території села Ошихліби – хутір „Ізвори” розташований на правому березі р.Совиця. По обидві сторони струмка налічувалось більше 90(дев’яносто) дворів та 400(чотириста) жителів. За наказом обласних та районних властей майже усіх жителів примусово виселили в Херсонську та Миколаївську області. Таким чином було зруйновано весь хутір, знищено понад сімдесять хат. Тепер у Ізворах налічується більше десятка дворів, люди, що повернулисся сюди, довго пам’ятатимуть про трагічний для них 1950-й рік, який приніс їм стільки горя.
Видатні особистості села; Мацієвич Степан Устимович 1909-1971 рр.Український письменнк, журналіст, діяч трудової еміграції і робітничого руху в Канаді. В 1928 році будучи 19-літнім юнаком емігрував до Канади і проживаючи там став членом крайового виконавчого комітету товариства об’днаних українців Канади. Помер в 1971р. в Канаді Черватюк Олександра Василівна 1942р. Поетеса, колишній науковий працівник. Навчалася у місцевій восьмирічній школі. Закінчила Кіцманську середню школу, згодом філологічний факультет Чернівецького держуніверситету. В 60-х роках працювала вчителькою молодших класів в Ошихлібах. Пізніше Олександра Черватюк працює науковим працівником кабінету виховної аспірантури при Науково-дослідному інституті педагогіки України в Києві, де займала посаду старшого наукового співробітника. О.Черватюк – авторка тридцяти науково-дослідних робіт з виховання школярів. В даний час вона на заслуженому відпочинку, пише поезії. В 2007р. виходить її перша книжка віршів під назвою „Залишити в серці слід”. Щегельський Павло Григорович 1946р. Письменник, член Національної Спілки письменників України Закінчив десятирічку у с.Кислику Гайсенського р-ну на Вінничині, навчався в Сторожинецькому лісному технікумі. В 1966р. вступив до Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка на факультет журналістики. В 1973р. вийшла його перша збірка поезій під назвою „Напруга”, у 1979р. видав другу збірку віршів „Серпневі зорепади”, 1982р. вийшли його повісті „Зустрінемось на Хрещатику” та „Ранні яблука” та ін. Нині П.Щегельський проживає у Києві.
В селі є такі заклади: пошта, медичний заклад, навчальний заклад, клуб, бібліотека, краєзнавчий музей.
Основне населення українці. Мешканці села займаються землеробством і тваринництвом, підприємницькою діяльністю та працюють в різних закладах. Органи місцевого самоврядування Ошихлібська сільська рада.
Покриття мобільним телефонним зв’язком: МТС, Київстар, Life, Beeline, Jeans, Djuce.