Старе місто - с.Верхні Станівці

КІЦМАНЬ 600

с.Верхні Станівці

  Верхні Станнівці - розташоване в Кіцманському районі, Чернівецької області. Відстань до обласного центру 57 км. Населення – 1.768 мешканців.
Перша згадка про село Верхні Станівці в грамоті Молодавського господаря за 1596 – 1602 рр., де згадується назва Станівці Горішні (Верхні). Назва походить мабуть від слів „стан" і „вівці" та „гора", тобто місцевість для випасання овець на горах.Інше тлумачення:село розміщене вище від нижнього стану (Нижні Станівці).
Сива минувшина зоставила свої сліди на обличчі села. За переказом, саме сюди після поразки під Хотином від героїчних козаків Петра Сагайдачного в 1621 році відступили османи і для свого захисту спорудили фортецю. Там уціліли оборонні вали( городище), залишки цегли, з якої були збудовані вежі. І назва і досі діючої криниці Турецька. Через село проходив шлях на Львів кількох загонів Богдана Хмельницького. Тут же діяли, наганяючи страх на визискувачів, ватаги народних месникі Олекси Довбуша і Лук’яна Кобилиці. Збереглася і легенда про австрійську принцесу Марію – Терезію, котра полюбляла полювати в цих лісах.   В1835 році в селі (кажуть, без єдиного цвяха! ) була збудована красива, в гуцульському стилі дерев’янна Свято – Миколаївська церква.
Мешканці Верхніх Станівців гордяться тим, що в їх невеликому селі жили і працювали відомі українські письменники і педагоги брати Володимир (він тут і похований ) та Іларій Карбулицькі.
 В селі є такі заклади: пошта, медичний заклад, дошкільний заклад, навчальний заклад, клуб, бібліотека, краєзнавчий музей. Основне населення українці. Мешканці села займаються землеробством і тваринництвом, підприємницькою діяльністю та працюють в різних закладах.
 Органи місцевого самоврядування Верхньостановецька сільська рада.
Покриття мобільним телефонним зв’язком: МТС, Київстар, Life, Beeline, Jeans, Djuce.
Вітаю Вас Гість