Про походження назви села існує багато переказів і легенд. В одній з них йде мова про те, що колись через село проходив шлях з півночі на південь. На тому місці, де зараз знаходиться село Нижні Станівці були стани, куди заганяли на відпочинок волів та коней. В іншій легенді говориться , що в період турецько-татарських набігів на Буковину , тут зупинялися турки і татари. Таким чином і в першій, і в другій легенді згадується слово «стан».
Слід гадати, що назва села і походить від цього слова. Село має давню історію, про що свідчать пам’ятки культури, яких багато знайдено на його території. В східній частині села, в урочищі «Ігрище» зібрано велику кількість пізньопалеолітичних кремінних знарядь праці, на кутах «Задня, Вишнева, Татарська» - знаряддя праці трипільської культури третього тисячоліття до н.е. Це пам’ятні сокири і мотики, різні скребачки, крем’яні серпи і наконечники стріл. В півдненно-східній частині села в урочищі «Глибока» виявлено ранньослов’янське поселення, де зібрано уламки кераміки ІІІ-ІV ст..н.е.
Перша письмова згадка про село Нижні Станівці відноситься до 1596 року. Нижні Станівці - село, яке розташоване в Кіцманському районі, Чернівецької області. Відстань до обласного центру 50 км. Населення – 1847 мешканців.
Тут народились ; Фесенко Володимир Васильович1953р. Режисер кіностудії ім..Довженка, викладач Києво-Могилянської академії (курс режисури та кіно майстерності. Закінчив Київський університет ім.Т.Шевченка. За фахом-інженер-ядерник. Однак його не приваблювала наукова кар’єра. Він іде працювати на кіностудію, згодом навчається в театральному інституті. Працював помічником режисера, з 1989 року- режисером. Маслюченко Володимир Кирилович1950р. Професор, доктор математичних наук, завідуючий кафедрою математичного аналізу в Чернівецькому державному університеті. Руснак Георгій Андрійович 1943р. Поет, композитор Навчався в Чернівецькому культ-училищі, працював учителем музики. Заочно закінчмв Чернівецький університет. Митець видав першу книжку своїх творів «В серці пісню я несу» (1997). Він пише музику й на власні тексти. Є лауреатом районної літературно-мистецької премії ім. Віктора Зубара (з 1997 року).
В селі є такі заклади: пошта, медичний заклад, навчальний заклад, клуб, бібліотека. У селі діє Свято Миколаївська церква Київського патріархату. Церква побудована у 1794 році та перебудована протягом 1808 – 1810 років.
Основне населення українці. Мешканці села займаються землеробством і тваринництвом, підприємницькою діяльністю та працюють в різних закладах.
Органи місцевого самоврядування Нижньостановецька сільська рада.
Покриття мобільним телефонним зв’язком: МТС, Київстар, Life, Beeline, Jeans, Djuce.