Старе місто - с.Дубівці

КІЦМАНЬ 600

с.Дубівці

 Перша письмова згадка про село Дубівці і перші поселення, як показали археологічні дані, отримані від розкопок в 1966 році, виникли в урочищі „Єшків” – давньослов’янські поселення Черняхівської культури II – V століття н.е. та в урочищі „Гора” – давньорусинське селище 12 – 13 століття. Вперше, в 1464 році в знайдених літописах згадується село Дубівці.   Назва села походить від дубового лісу. Спочатку назва вживалася в однині – Дубовець, а з кінця 18 століття (1782 р.) почали називати як зараз, Дубівці. А ще в народі існує легенда про походження  села. Два брати на прізвище Циганчук, тікаючи з Басарабії від турецьких поневолювачів, забрели у ліс біля Прута. Були вони гарні, ставні, високі та сильні, як два дуби. От у лісі і побудували брати свої оселі. Обзавелися господарством, сім’ями. І діти у них були міцними, високими та красивими, як дуби. Звідси і пішла назва  села. В цьому маленькому селі є на що подивитися любителю архітектури. Майже на початку села праворуч від дороги приверне увагу двоповерховий салатового кольору будиночок австрійських часів, схожий на невеличкий палац. Цей будинок, побудований у 1914 році бароном Шимоновичем, декілька років слугував йому родовим маєтком. У наші часи тут розташувалася сільська рада. Далі, ліворуч, розташований костел-каплиця, збудована Шимоновичами (хоча є данні, що храм походить з XVIII століття), якій, нажаль, стоїть пусткою із забитими дверима прямо у центрі села. Комплекс споруд Дубівців потрапив до переліку пам’яток національного значення. Це – дерев’яна Успенська церква з дзвіницею. Старовинна - походить з кінця XVII століття. Храм було перебудовано в 1782 р., про що зберігся напис на дверях бабинця. Місцевий переказ твердить, що святиню було перенесено в село з сусідньої Глиниці, яка лежить на проилежному березі Прута. Збереглася стара церковна огорожа, теж дерев'яна. Хоча слово "теж" зараз відноситься більше до квадратової в плані двоярусної дзвіниці. Сам храм зараз, як то водиться на Буковині, вдягнено в бляху.
Дубівці - село, яке розташоване в Кіцманському районі, Чернівецької області. Відстань до обласного центру 19 км. Населення – 1318 мешканців.
В селі є такі заклади: пошта, міліція, медичний заклад,банківська установа, навчальний заклад, клуб, бібліотека, краєзнавчий музей.
 Основне населення українці. Мешканці села займаються землеробством і тваринництвом, підприємницькою діяльністю та працюють в різних закладах. Органи місцевого самоврядування Дубовецька сільська рада
Покриття мобільним телефонним зв’язком: МТС, Київстар, Life, Beeline, Jeans, Djuce.
Вітаю Вас Гість