КІЦМАНЬ 600

Головна » 2010 » Грудень » 24 » Ялинка новорічна
14:53
Ялинка новорічнаПродаж новорічних ялинок уже розпочався, у Кіцмань навезли живих ялинок, найдорожчі коштують сто гривень.

 

 

Новий рік у багатьох асоціюється з запахом хвої та мандаринів. Однак щороку дедалі більше людей віддають перевагу штучним ялинкам, мовляв, не осипаються і служать кілька років... Звісно, остаточний вибір за вами. Бо алергологи радять прикрашати ялинку взагалі на... подвір’ї.Лісова гостя

Здавна відомо, що хвоя позитивно впливає на організм людини. Наші предки використовували ялинові і соснові гілки для знезараження приміщень. Хворих на пневмонію обкурювали запаленими гілками, а підлогу посипали хвоєю. Загальновідомий факт, що запах хвої усуває нервове перезбудження і піднімає настрій. Однак алергологи нагадують: цілющі властивості має лише свіжа хвоя. Якщо лісова красуня стоятиме у приміщенні кілька тижнів, то перетвориться на зборище пилу. Для алергіків та астматиків це справжнє випробування. Навіть у здорових людей можуть з’явитися сльозоточивість, нежить, шкірні висипи. Якщо у вашій родині заведено ставити живе деревце, купити його варто не раніше 31 грудня. Фахівці радять винести його на смітник відразу після Різдва.Штучна альтернатива

Звісно, найліпша ялинка та, яка виготовлена з кокосового волокна, кукурудзяного листя чи соломи. Однак пересічний українець купує дешевий базарний варіант – з полівінілу. Така ялинка відразу почне виділяти шкідливі хімічні речовини, вплив яких тільки посилюється під дією тепла і світла (надто гірлянд).

Не секрет, що штучні ялинки привозять з Китаю, де для виробництва використовують токсичні матеріали. Оскільки в Україні такий товар не підлягає сертифікації, нам щороку пропонують кота в мішку. Штучні ялинки часто роблять з металевих стержнів, на які намотують колючу пластмасову хвою. Танцюючи навколо такої красуні, ваші діти ризикують не тільки подерти костюм, а й поранитися.

Представник національної дирекції державних лісів Польщі Кшиштофа Хоєцькі стверджує: перевага штучних ялинок над справжніми в плані охорони екології – це міф. Головний новорічний символ, виготовлений з пластику, починає шкодити довкіллю уже з моменту свого створення, адже під час його виробництва в атмосферу потрапляє багато шкідливих речовин. А утилізація штучної ялинки, яка через певний час втратила товарний вигляд, теж спричиняє небезпечні для екології викиди. Коли ж штучну ялинку не утилізувати, природне розкладання пластику займе кількасот років.

До речі, ті, хто користується замінником лісової красуні, кажуть, що у приміщенні від штучної ялинки підвищена електростатика.


Переглядів: 1044 | Додав: koizman | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вітаю Вас Гість